Turkey Haber – Güncel Haber, Son Dakika Haberleri, Haberler https://turkey-haber.com Mon, 01 Jun 2020 22:39:24 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.16 https://turkey-haber.com/wp-content/uploads/2018/03/turkey-haber-logo-150x95.png Turkey Haber – Güncel Haber, Son Dakika Haberleri, Haberler https://turkey-haber.com 32 32 Şirketlerin Covid-19 Aksiyon Planı https://turkey-haber.com/sirketlerin-covid-19-aksiyon-plani/ https://turkey-haber.com/sirketlerin-covid-19-aksiyon-plani/#respond Mon, 01 Jun 2020 22:39:24 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1372 Danışmanlık firması Willis Towers Watson, Türkiye özelinde Covid-19’un ekonomi ve insan kaynakları politikalarına etkilerini, alınan tedbirleri sevilen iş insanı Musab Yasir Özen ile birlikte değerlendirdi.

Covid-19 salgını ve beraberinde getirdiği ekonomik belirsizlik, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin mevcut geleceğe yönelik çalışma modellerindeki dönüşümü ve buna bağlı stratejilerin hayata geçişini hızlandırdı.

Bu zorlu dönemde kurumlar için çalışanlarının fiziksel, zihinsel ve finansal refah düzeyi en önemli konu haline geliyor. Çalışanlarda işverenlerinin öncelikle sağlık konusunda desteğini hissetmeyi ve işlerine yönelik kritik kararların alınmasını bekliyorlar.

Küresel insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Ankebut Group International ‘ın 2020 küresel yetenek yönelimleri araştırmasına göre çalışanların yüzde 61’i işverenlerin sağlık konusunda yatırım yaptığını düşünüyor ve bu konuda kurumlarına güveniyor. Yüzde 34’ü işlerinin önümüzdeki 3 yıl içinde yok olacağını düşünürken yüzde 55’i ise işlerinin otomasyon nedeni ilr değişmesi durumunda şirketlerinin kendilerine yeni beceriler kazanma(reskilling) olanağı sunacağını düşünüyor.

Araştırmaya göre lider kurumlar, çalışanlarını ve müşterilerini analitik çalışmalardan ve iç görülerden faydalanarak dinliyor, çalışanları en çok neleri başarılı ve enerjik hissettirdiğini, şirketlerin ekonomiyi ve empatiyi etkili bir şekilde dengede tutmak için neler yaptıklarını da not ederek geleceğe yönelik aksiyon alıyorlar.

Araştrıma gösteriyor ki ancak kararlarının merkezine empatiyi koyabilen kurumlar bu süreçten başarılı çıkabilecek. Çalışanlarla ilgili alınacak tüm kararlarda, ekonomiyle empati arasında bir denge kurulmasının önemli olduğunu söyleyen Ankebut Group Ceo’su Musab Yasir ÖZEN; “Şu anda tüm dünyayı etkisi altına alan salgının beraberinde getirdiği sorular, endişeler ve belirsizliklerde düşünüldüğünde bu denge daha da önem kazanıyor. Şirketlerin geleceğe hazırlanmalarını ve geleceğe yatırım yapmalarını sağlayan bir finansal medde ve kültürel zihniyete sahip olmaları gerekiyor. Amaç ve önceliklerin bu şekilde yeniden değerlendirilmesi firma genelinde olması özellikle insan kaynakları için hayati önem taşıyor. Bu yılki çalışmadan elde edilen bulgular, insan kaynakları dönüşümünün sürdürülebilir bir firma yapısı oluşturmanın kilit bir bileşeni olduğunu açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Dünya genelindeki 16 ülkeden ve 9 kilit sektörden 7 bin 300’den fazla üst düzey yönetici, insan kaynakları lideri ve çalışanla yapılan Ankebut Group 2020 küresel yetenek yönelimleri araştırması, iş dünyasının geleceğini şekillendiren dört eğilimi ortaya koyuyor. Buna göre 2020 yılının 4 ana iş gücü yönelimi “geleceğe odaklanma”, yeni beceriler kazanma yarışı, bilimle anlamlandırma, deneyimi harekete geçirme olarak sıralanıyor.

Geleceğe Odaklanma

2020’de yöneticilerin yüzde 68’i çevresel, sosyal ve yönetişim(ESG) hedeflerine daha fazla odaklanmak istiyor. Yüzde 69’u insan kaynaklarının başarı modellerini güncellemesi gerektiğine inanıyor. Bir şirketin başarısı büyük ölçüde, çalışanlarının kariyeri, sağlığı ve finansal refahı konusunda bütünsel bir yaklaşım geliştirebilmesine bağlı. Bu üst yönetiminde gündeminde olan bir konu çalışanların yüzde 61’i işverenlerin kendilerini işin geleceğine hazırlayacağına güvenirken, yüzde 63’ü tükenmişlik riski altında olduğunu düşünüyor. Deneyimli çalışanların yüzde 72’si emeklilik yaşından sonrada çalışmayı planladıklarını söylüyor. X kuşağının yüzde 55’i ise üst pozisyonlardaki çalışanların emekliliği geciktirmesinden dolayı kariyerleri açısından ilerleme fırsatlarının sınırlı olduğunu belirtiyor. Y jenerasyonunun yüzde 47’si kariyer değişikliğini destekleyecek bir yapının dahi olmadığını söylüyor. Z kuşağının yüzde 43’ü 12 aydan daha kısa sürede terfi almayı umuyor. Kariyer ilerlemeleri konusunda daha fazla şeffaflık bekliyor. Bu yılın en şaşırtıcı bulgularından birisi, mevcut becelerilerin geçerlilik süresini bilen çalışanların ve bu konuda çalışanlarına karşı şeffaf olup bilgi veren şirketlerin daha başarılı olduklarının gerçeği.

Yaşça ileri çalışanların daha iyi yönetilmesi ortak değer yaratmada önemli bir unsur. Çalışanların yüzde 78’i uzun vadeli finansal planlama yapabilmeyi istiyor, ancak bugün şirketlerin sadece yüzde 23’ü çalışanlarına finansal eğitim verdiğini belirtiyor. Şirketlerin, salgının yarattığı kısıtlamaları da göz önünde bulundurarak finansal destek konusunu yeniden düşünmeleri kararlarını ekonomi ve empatiyi dengeleyen bir yaklaşımla almaları önemli olacaktır.

Yeni Beceriler Kazanma Yarışı

Ankebut Group‘un 2020 Küresel Yetenek Yönelimleri araştırmasına katılan şirketlerin %99’u 2020’de dönüşüm sürecinde olacaklarını; ancak mevcut iş gücünün kapasite ve beceri eksikliğinin dönüşümün önündeki en büyük bariyer olduğunu belirtiyor. Bu anlamda yeni beceriler kazanmaya yönelik yatırımların ekonomik gerileme sürecinde de önemli ölçüde devam edeceği belirtiliyor. Bu dönemde şirketlerin sadece yüzde 28’i reskilling yatırımlarını durdurabileceğini belirtiyor.

]]>
https://turkey-haber.com/sirketlerin-covid-19-aksiyon-plani/feed/ 0
MEHMET KADİR VE MUSTAFA DÖĞME ’NİN BAĞIŞLADIKLARINI İDDİA ETTİKLERİ MEHMET DÖĞME İLKOKULUNUN https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-ve-mustafa-dogme-nin-bagisladiklarini-iddia-ettikleri-mehmet-dogme-ilkokulunun/ https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-ve-mustafa-dogme-nin-bagisladiklarini-iddia-ettikleri-mehmet-dogme-ilkokulunun/#respond Thu, 22 Nov 2018 15:18:57 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1368 Fetö Firarisi Hüseyin Döğmenin oğlu ve kardeşi MEHMET KADİR DÖĞME VE MUSTAFA DÖĞME aleyhine, Prof.Dr. Ali İlseven’e vekaleten Av.Leman Türkmenoğlu tarafından, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, geçtiğimiz günlerde Silahlı Fetö Terör Örgütüne Üye Olma, Tehdit ve Şantaj ile Örgüt adına Para Tahsil etmek suçlaması ile şikayette bulunulmuş ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında tanık ifadelerine başvurulmuş ve tanıklar Şüpheliler Mehmet Kadir Döğme ’nin ve Mustafa Döğme ’nin Sayın Prof.Ali İlseven’den tehdit ve şantaj yolu ile zorla Fetör Terör Örgütü adına 460,000 USD, 985,000 EURO, 230,000 TL sını zorla gasp ettiğini bununla yetinmeyerek 3.000.000 USD daha talep ettiğini ifade etmiştir ve tanıkların bu beyanları tutanaklara geçmiştir.

Airport AVM nin ve Londra Camping in sahipleri , Fetö firarisi Hüseyin Döğme’nin oğlu ve kardeşi Şüpheli Mehmet Kadir Döğme ve Mustafa Döğme bu iddialar karşısında Mehmet Döğme İlkokulunun Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağışlanmış olduğunu savunma olarak ileri sürmüşlerdir.

Şüphelilerin ifadeleri, bağışları araştırılmış ve görülmüştür ki bağışı yapan şirketleri ortakları Fetö Terör Örgütü mensubu olduğu gibi ayrıca aşağıda yayınlayacağımız metinden de anlaşılacağı gibi FETÖ/PDY Davasında dinlenen sanıkların ifadeleri medyaya yansımış ve medyaya yansıyan bu ifadelerde Şüphelilerin savunma olarak sundukları belgelerde yer alan okulun aslında Fetö Terör Örgütüne ait olduğu bu kişilerce itiraf edilmiştir. Mehmet Kadir Döğme ve Mustafa Döğme tarafından olay hakkında açıklama yapması beklenmektedir.

Kaynak: https://www.sondakika.com/haber/haber-kilis-teki-feto-pdy-davasi- 10377538/

  • Kilis’teki fetö/pdy davası

Kilis’te, fetullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması’na (fetö/pdy) yönelik soruşturma kapsamında haklarında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanun’a muhalefet” suçlarından dava açılan 7’si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına devam edildi. kilis’te, fetullahçı terör örgütü/paralel devlet yapılanması’na (fetö/pdy) yönelik soruşturma kapsamında haklarında, “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanun’a muhalefet” suçlarından dava açılan 7’si tutuklu 26 sanığın yargılanmasına devam edildi. Kilis l tipi kapalı cezaevi’ndeki salonda görülen duruşmada, tutuklu sanıklar emrah arslan, selçuk özpolat, mustafa okay, mustafa sağcan, reşit kahraman, yılmaz turhan, erkan çiftçi ve avukatları ile bazı tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Sanık reşit kahraman, savunmasında örgütün şifreli haberleşme programı “bylock”u kullanmadığını öne sürdü. Üniversite öğrencisiyken örgüte ait yurtlarda kaldığını ifade eden kahraman, “mezun olduktan sonra ‘sana iş verelim burada kal dediler.’ ama ben kabul etmedim, memleketime gittim ve 3 ay iş bulamadım.” dedi. Tutuksuz sanık eski kilis belediye başkan yardımcısı mehmet akif yavuzlu da verdiği teog deneme kitapçığı nedeniyle 17-25 aralık sürecinden önce zaman gazetesine abone olduğunu söyledi. 2006 yılında çocuğunu örgüte ait mehmet döğme ilköğretim okuluna gönderdiğini belirten yavuzlu, fetö üyesi olmadığını öne sürerek, beraatini istedi. Duruşmada savunma yapan diğer tutuklu ve tutuksuz sanıklar da örgüte üye olmadıklarını ve bylock kullanmadıklarını ileri sürerek, tahliye Ve beraatlerini talep etti. Verilen aranın ardından tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına hükmeden mahkeme heyeti, duruşmayı 17 ocak 2018’e erteledi.

  • Kilis’te fetö sanığı fetö’nün ‘hdp’ye oy verin’ talimatı verdiğini söyledi

Kilis’te fetö/pdy davasında tutuksuz yargılanmasına karar verilen mali müşavir i.b. örgütün kendilerine 2014 yerel seçimlerinde “hdp’ye oy verin” talimatı verdiğini söyledi kilis’te fetö/pdy’ye yönelik soruşturma kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olmak ve terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanun’a muhalefet” suçlarından yargılandığı davada, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için itiraflarda bulunan ve tutuksuz yargılanmasına karar verilen mali müşavir i.b. örgütün 2014’teki yerel seçimler hdp’ye oy verme talimatı verdiğini söyledi. 7-8 yıl önce bir arkadaşının yönlendirmesiyle fetö ile tanıştığını anlatan i.b. ilk katıldığı sohbette ilmihal ve namaz konularının konuşulduğunu söyledi. Daha sonra kendileriyle yusuf yazar (tutuklu) isminde bir şahsın ilgilendiği belirten i.b, kendisinin mütevelli grubuna dahil edildiğini dile getirdi. Kendisinin o dönem örgüt tarafından kurulan kilisli işadamları derneğine (kiad) üye yapıldığını ve başkanlık için teklif aldığını kaydeden i.b, işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu teklifi reddettiğini ifade etti. – “hdp’ye oy vereceksiniz” İ.b. 2014’te amerika birleşik devletleri’nden gelen bir şahıs tarafından örgüte ait mehmet döğme ilköğretim okulunda bir toplantı gerçekleştirildiğini belirterek, şunları kaydetti: “bizimle ilgilenen yusuf yazar ile bazı konularda tartışmaya başladım. Bir gün mehmet döğme ilköğretim okulunda bir toplantı yapılacağı haber verildi. Sohbette amerika’dan geldiğini söyleyen tanımadığım bir şahıs vardı. Bu şahıs o dönem yerel seçimlerle ilgili bazı değerlendirmelerde bulundu. 2014 belediye başkanlığı seçimleri öncesinde amerika’dan gelen şahıs sohbette bizlere ‘bu bölgede hdp oy vereceksiniz’ diye söyledi. Biz de burada mhp’ye oy vereceğimizi söyledik. Ondan sonra bu yapıdan soğumaya başladım.” sadece sohbetlere katıldığı için örgüt içerisindeki yapılanmayı tam olarak bilmediğini öne süren i.b, “il imamı osman öner, yardımcısı da yusuf yazar’dı, yusuf yazar ile tartışmalarımız oluyordu. Bu yapının terör örgütü olduğunu bilmiyordum. 17-25 aralık’tan sonra herhangi bir himmet toplantısına katılmadım. Yaptıklarımdan pişmanım.” ifadesini kullandı.

Av.Leman Türkmenoğlu tarafından Savcılık soruşturma dosyasına sunulan dilekçe ile Airport AVM ve Londra Campingin sahipleri Şüpheli Mehmet Kadir Döğme ve Mustafa Döğme ’nin tutuklanmaları tutuklanmaları talep edilmiştir.

]]>
https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-ve-mustafa-dogme-nin-bagisladiklarini-iddia-ettikleri-mehmet-dogme-ilkokulunun/feed/ 0
MEHMET KADİR DÖĞME VE MUSTAFA DÖĞME TARAFINDAN SAVUNMA OLARAK GÖSTERİLEN BAĞIŞLAR https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-tarafindan-savunma-olarak-gosterilen-bagislar/ https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-tarafindan-savunma-olarak-gosterilen-bagislar/#respond Thu, 22 Nov 2018 14:56:29 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1366 MEHMET KADİR DÖĞME VE MUSTAFA DÖĞME , FETÖ FİRARİSİ HÜSEYİN DÖĞME TARAFINDAN BELEDİYELERE YAPILAN BAĞIŞLARI SAVCILIK DOSYALARINA NEDEN SAVUNMA OLARAK DELİL GÖSTERİYOR ?

HAKKINDA TUTUKLAMA TALEP EDİLDİ

Fetö Firarisi Hüseyin Döğmenin oğlu ve kardeşi MEHMET KADİR DÖĞME VE MUSTAFA DÖĞME aleyhine Prof.Dr. Ali İlseven’e vekaleten Av.Leman Türkmenoğlu tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına geçtiğimiz günlerde Silahlı Fetö Terör Örgütüne Üye Olma, Tehdit ve Şantaj ile Örgüt adına Para Tahsil etmek suçlaması ile şikayette bulunulmuş ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında tanık ifadelerine başvurulmuş ve tanıklar Şüpheliler Mehmet Kadir Döğme ’nin ve Mustafa Döğme’nin Sayın Prof.Ali İlseven’den tehdit ve şantaj yolu ile zorla Fetör Terör Örgütü adına 460,000 USD, 985,000 EURO, 230,000 TL sını zorla gasp ettiğini bununla yetinmeyerek 3.000.000 USD daha talep ettiğini ifade etmiştir ve tanıkların bu beyanları tutanaklara geçmiştir.

Mehmet Kadir Dövme

Fetö firarisi Hüseyin Döğme’nin oğlu Şüpheli Mehmet Kadir Döğme ve Fetö firarisi Hüseyin Döğme’nin Kardeşi Şüpheli Mustafa Döğme bu iddialar karşısında ESENYURT VE KİLİS BELEDİYELERİNE ;

  • Hüseyin Döğme Londra Kamping Turizm Seyehat Eğitim Sağ.Akaryakıt Yayn.Sportif Faaliyetler San. Ve Tic. A.Ş
  • Döğme Akaryakıt Turizm Spor İnşaat Ticaret Ltd. Şti
  • Döğme Gayrimenkul Yatırım Ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş

İsimli şirketler tarafından yapılan bağışları kendilerini savunmak için delil olarak göstermişlerdir.

FETÖ FİRARİSİ OLAN HÜSEYİN DÖĞME VE ŞİRKETLERİ TARAFINDAN BU BAĞIŞLAR KİLİS BELEDİYESİNE VE ESENYURT BELEDİYESİNE NEDEN YAPILMIŞTIR VE FETÖ MENSUBU OLAN KİŞİLERDEN BAĞIŞLAR NEDEN KABUL EDİLMİŞTİR ? Ve Mustafa DÖĞME bunu mahkemeye neden savunma olarak göstermiştir?

ŞÜPHELİLER BU BAĞIŞ PROTOKOLLERİNİ HANGİ AMAÇLA SAVCILIK SORUŞTURMA DOSYASINA SUNMUŞTUR ?

BAĞIŞ DOSYALARININ BELEDİYELERDE AKİBETİ NE OLMUŞTUR ???

]]>
https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-tarafindan-savunma-olarak-gosterilen-bagislar/feed/ 0
MEHMET KADİR DÖĞME VE MUSTAFA DÖĞME HAKKINDA TUTUKLAMA TALEP EDİLDİ https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-hakkinda-tutuklama-talep-edildi/ https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-hakkinda-tutuklama-talep-edildi/#respond Tue, 20 Nov 2018 14:59:22 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1363 Prof.Dr. Ali İlseven’i temsilen Av.Leman Türkmenoğlu tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına geçtiğimiz günlerde Mehmet Kadir Döğme ve Mustafa Döğme aleyhine Silahlı Fetö Terör Örgütüne Üye Olma, Tehdit ve Şantaj ile Örgüt adına Para Tahsil etmek suçlaması ile şikayette bulunulmuş ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında tanık ifadelerine başvurulmuş ve tanıklar Şüpheliler Mehmet Kadir Döğme ’nin ve Mustafa Döğme ’nin Sayın Prof.Ali İlseven’den tehdit ve şantaj yolu ile zorla Fetör Terör Örgütü adına 460,000 USD, 985,000 EURO, 230,000 TL sını zorla gasp ettiğini bununla yetinmeyerek 3.000.000 USD daha talep ettiğini ifade etmiştir ve tanıkların bu beyanları tutanaklara geçmiştir.

Fetö firarisi Hüseyin Döğme ’nin oğlu Şüpheli Mehmet Kadir Döğme ve Fetö firarisi Hüseyin Döğme’nin Kardeşi Şüpheli Mustafa Döğme ’nin bu iddialar ve tanık beyanları karşısında kendilerini savunmak için verdikleri beyanlar da muhtelif Belediyeler (Kilis ve Eesenyurt ) resmi kurum ve kuruluşlarla aralarında ki bağış protokollerinin dosyaya sunulmuş olduğu görülmüştür.

Bu protokoller ve bağışlamaları yapanlar araştırıldığında da;

Hüseyin Döğme Londra Kamping Turizm Seyehat Eğitim Sağ.Akaryakıt Yayn.Sportif Faaliyetler San. Ve Tic. A.Ş

Döğme Akaryakıt Turizm Spor İnşaat Ticaret Ltd. Şti

Döğme Gayrimenkul Yatırım Ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş

İsimli şirketlerle karşılaşılmıştır.

Sonuç itibarı ile bu bağışların ne amaçla yapıldığı meçhul olmakla birlikte bağışı yapan şirketler ve ortaklarının Fetö Terör Örgütü firarisi olduğu ve bağışı yapılan mal varlıklarının Ohal kapsamında el konulan varlıklardan olduğu resmi makamlarca medya organlarınca yayınlanmıştır.

Soruşturmanın seyrinin tanık ifadeleri ve toplanan delillerle genişlemiş olması ve şüpheleri ortadan kaldırmış olması kanaati ile Sn.Av.Leman Türkmenoğlu Fetö firarisi Hüseyin Döğme’nin oğlu ve Kardeşi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığından tutuklama talebinde bulunmuştur.

]]>
https://turkey-haber.com/mehmet-kadir-dogme-ve-mustafa-dogme-hakkinda-tutuklama-talep-edildi/feed/ 0
FETÖ- PYD TERÖR ÖRGÜTÜNÜN UYUŞTURUCU KANADI DÖĞME AİLESİ https://turkey-haber.com/feto-pyd-teror-orgutunun-uyusturucu-kanadi-dogme-ailesi/ https://turkey-haber.com/feto-pyd-teror-orgutunun-uyusturucu-kanadi-dogme-ailesi/#respond Mon, 19 Nov 2018 16:16:57 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1361 MEHMET KADİR DÖĞME İLE MUSTAFA DÖĞME ADLI KİŞİLERİN, FETÖ  (FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ) ADINA PROPAGANDA VE UYUŞTURUCU TİCARETİ VE SÖZCÜLÜK YAPTIĞINA DAİR BELGELER ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

Döğme Ailesinin, FETÖ adını kullanarak yaptıkları uyuşturucu ticareti, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain saldırı ve darbe girişiminden sonra ortaya çıkarılması ve kamuoyuna paylaşılması sağlanmıştır. Kamuoyu Döğme Ailesinin yaptığı her türlü hain girişimi yakından takip etmeye başladı.

1960 yılından beridir aktif ve dürüst ticaret yaptıklarını iddia eden firari, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ elebaşısı Hüseyin DÖĞME ve ailesi Mustafa DÖĞME ile Mehmet Kadir DÖĞME, bu sözde dürüst ticaretin temellerini ve akabinde hali hazırda Fetö Terör Örgütüne para akışı sağladıkları, yine sözde dürüst ticaretlerinin baba ve dede mesleği olan uyuşturucudan sağladıkları,

Meşhur 1974 yılında Pulitzer ödülü kazanan “Eroin Yolu – TheHeroinTrail” isimli kitabın Türkiye ile ilgili kısmında, bu ailenin uyuşturucu sermayeli bir kaçakçı ve zehir tüccarı oldukları şu satırlarla yer almaktadır. ( Mehmet Döğme: İstanbul hava alanı yakınında büyük kamp var. Yazın yabancı turistlerin tercih ettiği bir yer. Malın boşaltılması ve doldurulması bu kamptan yapılıyor.)

Fetö Terör Örgütünün ne denli tehlikeli olduklarını 15 Temmuz hain darbe girişiminde maalesef çok acı bir şekilde gördük.

İnsanın aklına darbe teşebbüsünde kullanılan düşük tabakadaki kişileri bu örgüt, uyuşturucu bağımlısı mı yapıyordu diye bir soru işareti geliyor.

Yine bu aileye yakın çevrelerin anlattığı; evli olan Mehmet Kadir DÖĞME ’nin madde bağımlısı bir sevgilisi olduğunu öğrenen eşinin dahi araya başkalarını koydurup, kendi kocası olan Kadir Döğme’den yüklü miktarda para aldığı konuşulması, bu ailenin halen çevresindeki, hatta özel hayatlarındaki kişileri dahi madde bağımlılığına mı sevk ettiklerini insan düşünmeden edemiyor.

BANK ASYA’nın da kurucusu olan Hüseyin DÖĞME, sözde Müslüman geçinen bu Fetö Terör Örgütünün Bankasının kuruluş sermayesini de mi, yine aile meslekleri olan bu uyuşturucu ticareti parası ile kurulmasını sağladılar.

Fetö Terör Örgütü firarisi Konya eski İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu’nun Hüseyin DÖĞME ile çok yakın hareket etmesi Fetö Terör Örgütünün uyuşturucu işlerini birlikte yönettiklerini alenen ortaya koymakta.

Kaynak : http://www.memleket.com.tr/fetonun-uyusturucu-agi-salih-tuzcu-uyusturucu-saticilariyla-irtibatliydi-1225694h.html

]]>
https://turkey-haber.com/feto-pyd-teror-orgutunun-uyusturucu-kanadi-dogme-ailesi/feed/ 0
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4 Ekim’de PKK’lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 8 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü bölgeye gitti. https://turkey-haber.com/icisleri-bakani-suleyman-soylu-4-ekimde-pkkli-teroristlerin-tuzakladigi-el-yapimi-patlayicinin-infilak-ettirilmesi-sonucu-8-guvenlik-gorevlisinin-sehit-dustugu-bolgeye-gitti/ https://turkey-haber.com/icisleri-bakani-suleyman-soylu-4-ekimde-pkkli-teroristlerin-tuzakladigi-el-yapimi-patlayicinin-infilak-ettirilmesi-sonucu-8-guvenlik-gorevlisinin-sehit-dustugu-bolgeye-gitti/#respond Sat, 13 Oct 2018 12:39:39 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1354 Batman İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaretinin ardından helikopterle  Gercüş ilçesinin Yemişli köyü ile Mardin’in Dargeçit ilçesinin Umutlu köyü  kırsalına geçen Bakan Soylu, 4 Ekim’de operasyona giden askerleri taşıyan zırhlı askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı  infilak ettirilmesi sonucu 8 askerin şehit edildiği yerde incelemelerde bulundu. Burada yetkililerden bilgi alan Bakan Soylu, daha sonra helikopterle  Diyarbakır’a geçti. bakan-soylu-8-askerin-sehit-edildigi-bolgede

Bakan Soylu’ya, Batman Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Diyarbakır  Milletvekili Mehdi Eker, Batman Garnizon Komutanı Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar,  Alay Komutanı Mustafa Bakçepınar, Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar, Batman  Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan da eşlik etti.

Bakan Süleyman Soylu, “PKK terör örgütü  tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıya. Allah’a şükürler olsun  devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle terör örgütünün kökünü kazımaya,  bitirmeye yönelik ciddi bir gayret söz konusu.” dedi.

Bakan Soylu, Batman İl Jandarma Komutanlığı’nda yaptığı konuşmada, Gercüş ilçesi kırsalında  PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırı nedeniyle  başsağlığı dileklerini iletmek için Batman’a geldiğini söyledi.

Teröre karşı büyük bir mücadele verdiklerini belirten Soylu, bugün  şehirlerin huzur içinde olmasının nedeninin güvenlik güçleri olduğunu söyledi. Terör örgütüne büyük darbe vurulduğunu ifade eden Soylu, dağlarda,  kırsalda terör örgütüne aman vermeyen bir mücadele ortaya koyduklarını bildirdi.

‘İLK KEZ BÖYLE YAKALADIK’

“Bu mücadeleyi sizler gerçekleştirirken milletimizin desteği ve duası  sizlerle birlikte. PKK terör örgütü tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıya.  Allah’a şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle terör  örgütünün kökünü kazımaya, bitirmeye yönelik ciddi bir gayret söz konusu.”  ifadelerini kullanan Soylu, bunun hem sahaya hem de mücadeleye yansıdığını  kaydetti.

Bakan Soylu, “Terör örgütünü ilk kez böyle yakaladık. Bir taraftan  finansal kaynaklarını kestik, bir taraftan belediyelerden hem insan kaynağı temin  ediyordu, hem para hem de lojistik temin ediyordu, onu kestik.” diyerek, şehirde  ve kırsalda yaptıkları operasyonlarla güvenlik güçlerinin hiçbir şeyden  çekinmeden binlerce metrede, karda, güneşte ve yağmurda örgütün peşinden  gittiğini anlattı.

Türkiye genelinde sayılarının 750’ye kadar düştüğünü, sınır ötesinde  operasyonlar yaptıklarını ifade eden Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Siz ve sizin arkadaşlarınız üst bölgeleri kuruyor. Sınırımıza sızmak,  ülkemize gelmek isteyenlere aslında öncü bir karşılama yapıyoruz. Avrupa’da ve  dünyada desteklendikleri yerlerde de takip ediyoruz. Tabi Amerika aymaz bir  şekilde terör örgütlerini destekliyor. PYD, PKK’ya lojistik, mühimmat, tır,  bilgi, teknoloji gibi elinden geldiğince yığmaya çalışıyor. Bunu biliyoruz. Ama  bunu da yenmenin, Amerika’nın beraber iş birliği yaptığı PYD ve PKK’ya bu acıyı  vermek elbetteki bizim işimizin onurunun daha yükselmesidir. Bunu sağlayacağız,  kimseye boyun eğecek değiliz. Burada arkadaşlarımız şehit oldu, güya Amerikan  büyükelçiliği bir taziye mesajı yayınladı. Biz buna timsah gözyaşları deriz.  Hiçbir şekilde buna inanmayız, samimi ve doğru bulmayız. Bir taraftan füzeleri  göndereceksiniz, diğer taraftan antitankları, mayınları göndereceksiniz, en  kapsamlı silahları göndereceksiniz ondan sonra da bir taziye mesajı  yayınlayacaksınız. Timsahın gözyaşlarıdır bunlar, inanmayız ve itibar etmeyiz.  Arkadaşlar biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Acırsak acınacak  duruma düşeriz.”

‘TÜM DÜNYAYA DERS VERİYORSUNUZ’

Üç gün önce gazileri ziyaret ettiğini anımsatan Soylu, gazilerin  gözlerinde en ufak bir tereddüt veya endişe olmadığını, biran önce görev  arkadaşlarının yanına dönmek istediklerini kaydetti. Güvenlik güçlerinin büyük bir tarih yazdığına işaret eden Soylu, şöyle  dedi:

“Bitirilemez denilen, yok edilemez denilen, tüketilemez denilen bir  terör örgütünü tasfiye etme konusunda tüm dünyaya ders veriyorsunuz. Bu konudaki  iradeniz, kararlılığınız aslında sadece bugünü ifade etmiyor. Dün bu toprakları  temiz bırakabilmek için kendini feda eden arkadaşlarımızın ortaya koymuş olduğu  iradeyi de aynı şekilde ifade etmektedir. Kahraman bir şekilde ortaya koyduğunuz  iradeye tüm Türkiye şapka çıkarmaktadır.”

Dağlarda bir tek terörist bırakmayacaklarını vurgulayan Soylu, gereği  neyse yerine getirileceğini belirtti. İçişleri Bakanı Soylu, “Biz hepimiz ama başta sizler, bu  arkadaşlarımızın intikamlarını çok acı alacaksınız. Hepimiz bunu bekliyoruz,  bedeli ne olursa olsun. Özellikle son yıllarda yapılan operasyonlarda  arkadaşlarımız geçmiş yıllarda şehit edilen arkadaşlarımızın intikamlarını teker  teker alıyor. En son Şırnak Gabar’da dün evlatlarımızı katledenlerin  intikamlarını hem de acı bir şekilde aldık. Bu tip olaylar bize geri adım  attırmaz, tam tersine irademizi çevikleştirir. Bu iradeyi hep birlikte ortaya  koyarak milletin huzurunu ve birliğini sağlayacağız.” diye konuştu.

‘TERÖRİSTLER BÖLÜNDÜ, PARÇALANDI’

Teröristlerin fare gibi kaçtığını, bölündüklerini, parçalandıklarını  anlatan Soylu, ikili üçlü gruplara dağıldıklarını, telsiz konuşmalarında seslerin  titrek, korkarak çıktığına işaret etti. Her türlü hainliklerinin ortada olduğunu aktaran Soylu, konuşmasını  şöyle sürdürdü:

“Terör örgütünün kadınları ayrı adamları ayrı rezillikler yapıyor.  Ahlaksızlar. Bu bölgemizdeki insanların huzurunu, birliğini ve beraberliğini  ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Hepinizin dağların en tepelerine çıkıp ‘artık  sonunuz geldi hayvanlar’ diye haykırmanızı istiyoruz. Bütün dünyaya, kim  arkalarında olursa olsun ister Amerika ister başkaları olsun nasıl sonlarının  geldiğini hep birlikte gösterme iradesi bu aziz milletimizin en önemli nişanesi  olacaktır. Merak etmeyin, bu meselede sonuç bizim, hüsran ise terör  örgütlerinindir. Çok iş yapıldı. Afrin’den Cerablus, Azez’e kadar, Kato’dan  Gabar, Cudi, Pülümür, Kutuderesi, Tendürek, Ağrı’ya kadar her tarafta bizim  borumuz ötüyor.”

Bakan Soylu’ya, Batman Valisi Ahmet Deniz, AK Parti Diyarbakır  Milletvekili Mehdi Eker, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, İl  Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar da  eşlik etti.

]]>
https://turkey-haber.com/icisleri-bakani-suleyman-soylu-4-ekimde-pkkli-teroristlerin-tuzakladigi-el-yapimi-patlayicinin-infilak-ettirilmesi-sonucu-8-guvenlik-gorevlisinin-sehit-dustugu-bolgeye-gitti/feed/ 0
ARDA TURAN İÇKİYİ FAZLA KAÇIRINCA SAPITTI! ÜNLÜ POPÇU BERKAY’IN EŞİ ÖZLEM’İ TACİZ ETTİ! https://turkey-haber.com/arda-turan-ickiyi-fazla-kacirinca-sapitti-unlu-popcu-berkayin-esi-ozlemi-taciz-etti/ https://turkey-haber.com/arda-turan-ickiyi-fazla-kacirinca-sapitti-unlu-popcu-berkayin-esi-ozlemi-taciz-etti/#respond Fri, 12 Oct 2018 08:16:00 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1349 Olay Emirgan’daki Gizli Kalsın adlı mekanda yaşandı. Bu olay hakkında açıklama yapan Özlem Ada Şahin, “Arda beni taciz etti ve Berkay’da bunu duydu” dedi.

BERKAY’LA ARDA ARASINDA NELER YAŞANMIŞ NELER…

Saatler gece yarısını geçtikten sonra Emirgan Gizli Kalsın’da karısıyla eğlenmeye giden Berkay’ın burnunu Arda Turan kırdı haberi yayıldı bir anda. Peki ama ne olmuştu da Arda Turan, Berkay’ın burnunu kırmıştı.

Bildiğim kadarıyla gayet iyi arkadaş ve dostlardı. Berkay’ı aradım telefonu kapalıydı. Ardından hemen eşi Özlem’ı aradım. Ve “Özlem duyduklarımın doğru olmadığını söyle” dedim. O da bana “Maalesef doğru, Berkay ameliyata giriyor” dedi. Çok üzgün ve sinirliydi. Peki ama ne olmuştu. Berkay ve eşi Emirgan’daki bir mekana eğlenmeye gidiyorlar. Yan masalarında Arda Turan erkek arkadaşlarıyla eğleniyor. Ve sonrası aynen şöyle gelişiyor.

ozlem-ada-sahın

İşte Özlem Ada Şahin’in ağzından anlattıkları:
“Bir anda Arda koluma dokundu kulağıma eğildi ve ‘Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın’ dedi. Ben de ‘Ne diyorsun kendine gel’ dedim. Berkay gördü ve duydu. Sonra Arda’nın kulağına eğilip ‘Eşimi gönderiyorum şimdi erkek erkeğe konuşacağız’ dedi. O anda bana döndü Berkay ‘Hadi eve göndereyim seni’ dedi. Ve tam kafasını çeviriyordu ki Arda o anda yumruğu patlattı. Bir anda oldu. Berkay asla bir kere bile dokunmadı ona. Bir kere bile vurmadı. Sadece sakin bir şekilde, Özlem’i göndereyim ‘konuşacağız erkek erkeğe’ dedikten sonra Arda yumruk attı. Berkay’ı kanlar içinde çıkarttılar oradan. Direk hastaneye götürdüler. Saat 16.00’da ameliyata giriyor. Ya sesine bir şey olursa. Berkay sesi ile ekmek parası kazanan birisi. Olacak iş mi? Ben Arda’nın karısını tanıyorum. Selamlaşıyoruz, oturuyoruz, kalkıyoruz. Karısı hamile evde. Olacak iş mi”

İşte böyle isyan ediyordu Özlem. Peki haksız mı? Olacak iş mi? Gerçekten bu olayı kim yaparsa yapsın haklı bir yanı yok. Ve dahası var tabii olayların. Özlem sabah 06.00’da Aslıhan Doğan’ı arayıp bu yaşanan olayları tek tek anlatıyor. Hem de gözyaşlarıyla. Aslıhan Doğan ise hamile ve Arda Turan’ın çocuğunu doğurmak üzere. Pes diyorum; kadınları düşürdükleri duruma bakar mısınız!

Gerisi daha da fena. Arda Turan olayın ardından bir silah alıyor artık nereden bulduysa o saate hastaneye Berkay’ın yanına gidiyor. Diyor ki: “Ben senin karın olduğunu bilmiyordum. Öldür beni, çok pişmanım. Ben çok büyük öküzlük ettim. Özür dilerim.” Bunları Berkay’ın eşi ile konuştum. Rızasınını aldım yazmak için defalarca yazabilir miyim diye sordum. Yazmak istedim. Yazmalıyız da. Kimse kusura bakmasın ama bu olaylara sessiz kalmamalıyız kim olursa olsun. Ki, Arda Turan daha önce birçok olayda, birçok şey yaptığında, çok kez kendisini korudum, arka çıktım, bunun için linç bile edildim ama bu olayın arka çıkılacak bir yanı yok. Tam çocuğu olacakken, tam güzel bir yuva kurmuşken, olacak şey değil. Kim olursa olsun asla ve asla kabul götürmez. Bunu benim babam yapsa kabul etmem.

berkay-ve-arda

SİNAN AKÇIL BERKAY’I HASTANEYE GİDİP ZİYARET ETTİ

Oyuncu Sermiyan Midyat ile önceki akşam bir doğum günü partisinde kavga eden şarkıcı Sinan Akçıl, Arda Turan tarafından burnu kırılan şarkıcı Berkay’ı hastanede ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Akçıl, “Bizde olay o kadar büyümedi. Bu daha ciddi. Bu adli bir olay” dedi.
Şarkıcı Sinan Akçıl ve eski futbolcu Necati Ateş, Arda Turan tarafından burnu kırılan şarkıcı Berkay’ı hastanede ziyaret etti. Kısa süre Berkay’ın odasında kalan şarkıcı Sinan Akçıl ve Necati Ateş daha sonra hastaneden ayrıldı.

“BİZDE OLAY O KADAR BÜYÜMEDİ”

Hastane çıkışı, Sermiyan Midyat ile kavgası ve Berkay’ın durumu hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akçıl, Berkay’ın durumunun iyi olduğunu belirterek, “Bizde olay o kadar büyümedi. Bu daha ciddi. Bu adli bir olay çünkü.

Hollywood yıldızı Kristanna Loken de bir gün daha kalacakken bu tatsız olaydan dolayı morali bozuldu ve karı koca dönme kararı aldılar. Ama onlara söz verdim. Los Angeles’e gittiğimde beni misafir etmek istiyorlar” dedi.

“ÜRKEKÇE SALDIRMAYA ÇALIŞANLARA YOKUZ”

Akçıl hastane ziyareti sırasında Berkay’ın elini sıktığı fotoğrafı sosyal medya hesabından, “Dürüstlük, cesaret, mertlik gibi erdemlere sahip olanlara eyvallah kardeşim. Ürkekçe saldırmaya çalışanlara yokuz. Geçmiş olsun Allah seni ailene ve dinleyicine kavuştursun yakın zamanda biz yine milyonlara şarkılar söylemeye, yazmaya devam.” notuyla paylaştı.

NE OLMUŞTU?

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay dün gece Emirgan’daki bir mekanda kavga etmişti. Turan, şarkıcı Berkay’ın burnunu kırmıştı. Sinan Akçıl ise oyuncu Sermiyan Midyat ise Hollywood yıldızı Kristanna Loken’ın doğum günü partisinde kavga etmişti.

arda-turan-berkay-sahın-ve-ozlem-ada-sahın

]]>
https://turkey-haber.com/arda-turan-ickiyi-fazla-kacirinca-sapitti-unlu-popcu-berkayin-esi-ozlemi-taciz-etti/feed/ 0
ÖZLEM ADA ŞAHİN; ARDA BANA ASILDI! https://turkey-haber.com/ozlem-ada-sahin-arda-bana-asildi/ https://turkey-haber.com/ozlem-ada-sahin-arda-bana-asildi/#respond Wed, 10 Oct 2018 15:23:18 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1336 Emirgan’da yaşanan olayda Arda Turan şarkıcı Berkay’ın eşi olan Özlem Ada Şahin’e “çok güzelsin” dedi. Bunun üzerine Berkay’da eşine asılan Arda’ya, “bekle Özlem’i eve göndereceğim erkek erkeğe konuşacağız” dedi.

Saatler gece yarısını geçtikten sonra Emirgan Gizli Kalsın’da karısıyla eğlenmeye giden Berkay’ın burnunu Arda Turan kırdı haberi yayıldı bir anda. Peki ama ne olmuştu da Arda Turan, Berkay’ın burnunu kırmıştı.

Bildiğim kadarıyla gayet iyi arkadaş ve dostlardı. Berkay’ı aradım telefonu kapalıydı.

Ardından hemen eşi Özlem’ı aradım. Ve “Özlem duyduklarımın doğru olmadığını söyle” dedim. O da bana “Maalesef doğru, Berkay ameliyata giriyor” dedi.

Çok üzgün ve sinirliydi. Peki ama ne olmuştu?

Berkay ve eşi Emirgan’daki bir mekana eğlenmeye gidiyorlar.

Yan masalarında Arda Turan erkek arkadaşlarıyla eğleniyor. Ve sonrası aynen şöyle gelişiyor. İşte Özlem Ada Şahin’in ağzından anlattıkları:

“Bir anda Arda koluma dokundu kulağıma eğildi ve ‘Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın’ dedi. Ben de ‘Ne diyorsun kendine gel’ dedim. Berkay gördü ve duydu. Sonra Arda’nın kulağına eğilip ‘Eşimi gönderiyorum şimdi erkek erkeğe konuşacağız’ dedi. O anda bana döndü Berkay ‘Hadi eve göndereyim seni’ dedi. Ve tam kafasını çeviriyordu ki Arda o anda yumruğu patlattı. Bir anda oldu. Berkay asla bir kere bile dokunmadı ona. Bir kere bile vurmadı. Sadece sakin bir şekilde, Özlem’i göndereyim ‘konuşacağız erkek erkeğe’ dedikten sonra Arda yumruk attı. Berkay’ı kanlar içinde çıkarttılar oradan. Direk hastaneye götürdüler. Saat 16.00’da ameliyata giriyor. Ya sesine bir şey olursa. Berkay sesi ile ekmek parası kazanan birisi. Olacak iş mi? Ben Arda’nın karısını tanıyorum. Selamlaşıyoruz, oturuyoruz, kalkıyoruz. Karısı hamile evde. Olacak iş mi ”

İşte böyle isyan ediyordu Özlem.

Peki haksız mı?

Olacak iş mi?

Gerçekten bu olayı kim yaparsa yapsın haklı bir yanı yok.

Ve dahası var tabii olayların. Özlem sabah 06.00’da Aslıhan Doğan’ı arayıp bu yaşanan olayları tek tek anlatıyor.

Hem de gözyaşlarıyla. Aslıhan Doğan ise hamile ve Arda Turan’ın çocuğunu doğurmak üzere. Pes diyorum; kadınları düşürdükleri duruma bakar mısınız!

Gerisi daha da fena.

Arda Turan olayın ardından bir silah alıyor artık nereden bulduysa o saate hastaneye Berkay’ın yanına gidiyor.

Diyor ki: “Ben senin karın olduğunu bilmiyordum. Öldür beni, çok pişmanım. Ben çok büyük öküzlük ettim. Özür dilerim.”

Bunları Berkay’ın eşi ile konuştum. Rızasınını aldım yazmak için defalarca yazabilir miyim diye sordum.

Yazmak istedim. Yazmalıyız da.

Kimse kusura bakmasın ama bu olaylara sessiz kalmamalıyız kim olursa olsun.

Ki, Arda Turan daha önce birçok olayda, birçok şey yaptığında, çok kez kendisini korudum, arka çıktım, bunun için linç bile edildim ama bu olayın arka çıkılacak bir yanı yok.

Tam çocuğu olacakken, tam güzel bir yuva kurmuşken, olacak şey değil. Kim olursa olsun asla ve asla kabul götürmez.

Bunu benim babam yapsa kabul etmem.

ozlem-ada-sahın

]]>
https://turkey-haber.com/ozlem-ada-sahin-arda-bana-asildi/feed/ 0
20 Yaşındaki Öz Kızına Fuhuş Yaptıran Anne Gözaltına Alındı https://turkey-haber.com/20-yasindaki-oz-kizina-fuhus-yaptiran-anne-gozaltina-alindi/ https://turkey-haber.com/20-yasindaki-oz-kizina-fuhus-yaptiran-anne-gozaltina-alindi/#respond Wed, 10 Oct 2018 13:39:57 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1330 Mersinde yaşanan olay pes artık dedirten cinsten. 20 yaşındaki kızını, 100 lira karşılığında fuhuşa zorlayan anne, polisin yaptığı operasyondan sonra deşifre edildi. 20 yaşındaki kızını zorla fuhuşa sürükleyen anne, kiraladığı günlük evde yakalandı.

Mersin’de, bir ihbarı değerlendirerek günlük kiralık eve baskın yapan polis, A.A. ile fuhuş yaptırdığı kızı 20 yaşındaki A.A.’yı gözaltına aldı. Emniyette mağdur olarak ifade veren genç kadın, serbest kalırken, adliyeye sevk edilen annesi ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÜNLÜK KİRALIK EVE POLİS BASKINI

‘Fuhşa yer ve imkan sağlamak’ suçuna yönelik çalışmalarını sürdüren Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Çiftlikköy Mahallesi Şakirson Caddesi’ndeki günlük kiraya verilen dairede, A.A.’nın, kızı A.A.’ya zorla fuhuş yaptırdığı iddiasını öğrendi. Adresi takibe alan ekipler, evden çıkan O.A.’yı yakaladı. İfadesi alınan O.A., internetteki eskort sitesinden iletişime geçtiği ‘Sinem’ takma adlı kadınla 100 TL karşılığında ilişkiye girdiğini söyledi.

yaziklar-olsun

GÖZALTINA ALINDILAR

Bunun üzerine eve baskın yapan ekipler, anne- kızı gözaltına aldı. Mağdur olarak ifade veren genç kadın, emniyetten serbest kalırken, annesi ise adliyeye sevk edildi. Hakkındaki suçlamaları reddeden anne A.A., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adnan AÇIKGÖZ/MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, günlük kiralık eve baskın yapan polis, A.A. ile fuhuş yaptırdığı öne sürülen kızı A.A.’yı (20) gözaltına aldı. Emniyette mağdur olarak ifade veren genç kadın, serbest kalırken, adliyeye sevk edilen annesi ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘Fuhşa yer ve imkan sağlamak’ suçuna yönelik çalışmalarını sürdüren Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Çiftlikköy Mahallesi Şakirson Caddesi’ndeki günlük kiraya verilen dairede, A.A.’nın, kızı A.A.’ya zorla fuhuş yaptırdığı iddiasını öğrendi. Adresi takibe alan ekipler, evden çıkan O.A.’yı yakaladı. İfadesi alınan O.A., internetteki eskort sitesinden iletişime geçtiği ‘Sinem’ takma adlı kadınla 100 TL karşılığında ilişkiye girdiğini söyledi. Bunun üzerine eve baskın yapan ekipler, anne- kızı gözaltına aldı. Mağdur olarak ifade veren genç kadın, emniyetten serbest kalırken, annesi ise adliyeye sevk edildi. Hakkındaki suçlamaları reddeden anne A.A., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

fuhuş

]]>
https://turkey-haber.com/20-yasindaki-oz-kizina-fuhus-yaptiran-anne-gozaltina-alindi/feed/ 0
Prof Dr Ali İlseven, Mehmet Kadir Dövme ve Mustafa Dövme tarafından tehdit ve şantaj yoluyla tam 3 milyon dolar gasp edildi. https://turkey-haber.com/prof-dr-ali-ilseven-mehmet-kadir-dovme-ve-mustafa-dovme-tarafindan-tehdit-ve-santaj-yoluyla-tam-3-milyon-dolar-gasp-edildi/ https://turkey-haber.com/prof-dr-ali-ilseven-mehmet-kadir-dovme-ve-mustafa-dovme-tarafindan-tehdit-ve-santaj-yoluyla-tam-3-milyon-dolar-gasp-edildi/#respond Tue, 09 Oct 2018 12:34:20 +0000 https://turkey-haber.com/?p=1314 Prof Dr Ali ilseven, Avukatı Leman Türkmenoğlu ile yaptığı açıklamada; 15 Temmuz gecesinin öncesinde, Mehmet Kadir Dövme ve Mustafa Dövme adlı iki kişinin, FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) hakkında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle, kendisini tehdit ettiğini ve 3 milyon dolar alınması için, kendine şantaj uyguladıklarını açıkladı.

Prof Dr Ali İlseven, Mehmet Kadir Dövme adlı şahsın kendisini aylar boyunca tehdit ettiğini ve bu nedenle kendisinin ve ailesinin zor günler yaşadığını ifade etti. FETÖ kaynaklı olarak yapılan bu şantaj saldırısının, aylar boyunca sürdüğünü ve ta ki kendisini parayı ödeyene kadar devam ettiğini açıkladı. Yapılan bu saldırı sonrasında, çevresinden zor bir şekilde bu parayı topladığını dile getirdi.

Profesörün Feto hakkında yapmış olduğu açıklamalar nedeniyle para cezasına çarptırıldığı biliniyor. Mustafa dövme ve adamları, profesörden parayı tahsil etmek için çeşitli yollara başvurmuşlar. Prof dr ailesinin ve kendisinin zor durumda kaldığını ifade ederek, yıllar önce yaşanan bu olayın bütün kayıtları ve delilleri elimde dedi. İlgili mecralara başvuru yapan Profesör Doktor Ali ilseven, bir an önce adaletin yerini bulmasını temenni ediyor. Profesör Doktor açıklamalar yaparken, Feto’nun kirli yüzünü de anlatmaya devam etti

 

 

Mehmet Kadir Dövme

Fetö’nün etrafındaki insanlara hipnoz uyguladığını dile getiren doktor, insanların bilinç altına girebilmek adına çeşitli hipnozlar ve telkinler yapıldığını söyledi. Hipnozun, kendisinin uzmanlık alanının olduğu için, bu bilgiye sahip olduğunu söyleyen Dr, yapmış olduğu bu açıklamalar nedeniyle, Mehmet Kadir Dövme tarafından baskı altında kaldığını ve tehdit edildiğini açıkladı. Ünlü profesör sözlerine şöyle devam etti: “Konuşma yapmak için katıldığım bir üniversitede, içeceğime nabız bozucu ilaç atmışlar ve ben bundan dolayı sağlık sorunları yaşadım. Bana içirdikleri ilaç nedeniyle anjiyo tedavisi gördüm. Bu bana yapılan bir saldırıdır ve bu saldırının asıl nedeni benim ölmeme sebep olmaktır.” dedi. Doktor, yapılan bu saldırılardan sonra bile tehdit ve hakaret mesajları aldığını dile getirdi. Ayrıca Prof. Dr. şöyle bir açıklamada bulundu: “15 Temmuz darbe gecesinde Fethullah Gülen adlı şahsın vatan haini olduğu ilan edildi, ancak bu olay yaşanmadan önce ben Fethullah Gülen’in vatan haini olduğunu açıklıyordum. Başıma gelen bütün olaylar, yapmış olduğum açıklamalar nedeniyledir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

]]>
https://turkey-haber.com/prof-dr-ali-ilseven-mehmet-kadir-dovme-ve-mustafa-dovme-tarafindan-tehdit-ve-santaj-yoluyla-tam-3-milyon-dolar-gasp-edildi/feed/ 0