Mustafa DöğmeSiyaset 

Fetö Üyesi Mensubu Olduğundan Şüphelenilen Mustafa Döğme Ve Mehmet Kadir Döğme

Av. Leman Türkmenoğlu, müvekkili Prof. Dr. Ali İlseven adına, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına, Mustafa Döğme ve Mehmet Kadir Döğme hakkında Fetö mensubu olma, şantaj ve tehditle para tahsil ettikleri için suç duyurusunda bulundu.

Prof. Dr. Ali İlseven, 15 Temmuz darbe gecesi öncesinde, ismini bilmediği kişiler ve Mustafa Döğme tarafından terör örgütü hakkında yaptığı söylemler nedeni ile 985 bin euro, 460 bin dolar, 230 bin lira para cezasına çarptırılmış. İlseven, Fetullah hakkında yıllarca söylem yaptığını ve kimsenin kendisini dinlemediğini ifade etti. İlseven: “Ben, Fetullah Gülen’in hain olduğunu zaten biliyordum, bunu benim gibi bilenlerde vardı. Lakin, Fetö’nün hain olduğu ortaya çıkmadan önce, ben ve benim gibi düşünen kişilere açıkça savaş ilan edildi. Bu durumdan istifade eden Mehmet Kadir Döğme ise, benden silah zoru ve örgütünün adını kullanarak para aldı. İstedikleri parayı terör örgütüne mecbur teslim ettim, ancak bunlar onlara yetmedi ve benden ‘3.000.000 USD’ daha istediler.” dedi. İlseven’in açıklamalarının devamında, kendisine karşı öldürme teşebbüsünde bulunulduğunu dedi. Yıllarca tehdit aldığını ve davada ismi geçen 2 şahıs ile uzun süredir uğraştığını belirtti.

Döğme Ailesi, İlseven’i Bir Türlü Bırakmamış

Prof. Dr. Ali İlseven: “Döğme ailesinden uzun yıllardır tehdit, şantaj alıyorum ve dediklerini kabul etmediğim için bana yaptırım uyguluyorlar. Mustafa Döğme adlı kişi ailemi, beni ve arkadaşlarımı defalarca kez tehdit etti. Bunlar benden Fetö unvanını kullanarak haraç kestiler ve yaptıklarının cezasını bulmalarını istiyorum” dedi. Döğme’lerin savcılıkta verdiği ifadelerde, Fetullahçı Terör Örgütüne üye olma suçlamasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Hüseyin Döğme ‘nin, belediyelere yapmış oldukları yardımları öne sürdüler. Terör örgütü üyeliği yaparak elde edilen paraları, savcılığa suçsuz olduklarını göstermek için sunmakla ne yaptılar? Mehmet Kadir Döğme adlı kişinin İlseven’den tahsil ettiği ücretin tüm evrakları, olayı takip eden Av. Leman Türkmenoğlu’nda bulunuyor. Leman Türkmenoğlu: “Olayla ilgili tüm belgeler elimizde var, olayın aydınlanması ve müvekkilimin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için her türlü yasal yola başvuracağız. Fetö üyesi ailenin elde ettikleri kara paraların nereye gittiğini ve paraların nasıl elde edildiğini bir bir ortaya çıkaracağız” dedi.

Kadir Döğme

Savcılık tarafından konunun detaylı olarak araştırılması için ekipler görevlendirildi. Tehdit ve şantaj zoru ile İlseven’den gasp edilen paranın kayıtları ortada olduğu için, Savcılık, olayı gerçekleştiren kişiler ve Mustafa Döğme adına kesin karar verecektir. Olay hakkında var olan ipuçları artmaya devam ettikçe, kişilerin kaçmaya çalıştıkları çember daralıyor. Olayın her kesimden araştırması ve kesin somut delil niteliği taşır hale getirilmesi için tüm çalışmalar hızla devam ediyor. Olayla ilgili yaşanan gelişmelerin hepsini sıcağı sıcağına paylaşmaya devam ediyoruz.

Paylaş

Benzer Haberler

Yorum Yap