Mustafa DöğmeSon Dakika 

Mustafa Döğme Ve Mehmet Kadir Döğme Suç Duyurusu

FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü) Firarisi Hüseyin Döğme’nin kardeşi ve oğlu olan Mehmet Kadir Döğme ve Mustafa Döğme hakkında, Prof. Dr. Ali İlseven tarafından, tehdit ve şantaj yoluyla para tahsil ve gasp etme suçlamaları ile soruşturma açıldı.

Mustafa Döğme, FETÖ adını kullanarak Prof. Dr. Ali İlseven’den zorla 985 bin euro, 460 bin dolar, 230 bin TL tahsil etmişler. Savcılığa suç duyurusunda bulunan İlseven: “Döğme ailesinin benden zorla aldıkları paranın tüm evrakları elimde” dedi. İlseven’e temsilen Av. Leman Türkmenoğlu aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulmuştur. Savcılık şikayet üzerine hakkında suç duyurusu olan Mehmet Kadir Döğme ve amcasını incelemeye başladı. Ali İlseven kendinden tehditle, şantajla, silah zoruyla ve zorla tahsil edilen para için: “Ödediğim ücretin benim için pek bir anlamı yok, burada önemli olan, paranın benden FETÖ adını kullanarak zorla alınmasıdır. Şahsım FETÖ’nün yıllarca aleyhinde açıklamalar yapmıştır, ancak hain saldırı 15 Temmuz gecesi öncesinde, FETÖ aleyhinde yapmış olduğum açıklamalar nedeniyle, şahsıma çeşitli saldırılar yapılıyordu.” dedi.

Mehmet Kadir Döğme

15 Temmuz darbe gecesi öncesinde, Prof’tan tahsil edilen bu yüklü miktarın, silah zoru kullanılarak Mustafa Döğme ve adamları tarafından alındığının kanıtları olduğu ortaya çıktı. Döğme ailesinin sözü geçen en büyük fertlerinden olan Hüseyin Döğme, FETÖ hakkında yakalama kararı çıkarıldığı için yurtdışına kaçmış. Hüseyin Döğme’nin Türkiye’deki sözcüsü olduğu düşünülen Mehmet Kadir Döğme hakkında, Silahlı FETÖ Terör Örgütüne Üye Olma, Tehdit ve Şantaj ile Örgüt Adına Para Tahsil etmek suçlamaları ile hakkında dava açılmış.

Beni Öldürmek İstediler

Prof. Dr. Ali İlseven, kendisinin 15 Temmuz gecesi öncesinde FETÖ aleyhinde yayınlar yaptığı için, örgütün yönlendirdiği Mustafa Döğme tarafından zorla tahsil edildiğini açıkladı. Bunun elinde belgelerinin bulunduğuna dikkat çeken İlseven: “Her şeyin zamanı var. FETÖ çatısı altında yüzlerce insanı mağdur eden Döğme ailesi, bugün başları sıkıştığında ne yapacaklarını şaşırdılar. Bunlar 15 Temmuz gecesi öncesi, Terör Örgütünün her türlü imkanını ve adam gücünü kullanarak masum vatandaşları eziyorlardı.”

Mehmet Döğme

Ali İlseven bir keresinde, üniversite gençlerine konuşma yapmak için toplandığı üniversitede, FETÖ’nün kendisini öldürme girişiminde bulunduğunu açıkladı. Açıklamanın devamında: “Mehmet Kadir Döğme tarafından mı, yoksa başka birileri tarafından mı bilmiyorum, konuşma yaptığım sırada içtiğim içeceğime kalp ilacı atan terör örgütü mensupları, beni yaptığım söylemlerden dolayı öldürmeye kalktılar. Benim neler yaşadığımı kimse bilmiyor. Ben o zamanlarda da Fethullah Gülen’in hain olduğunu bağırıyordum, haykırıyordum, ama beni kimse duymadı. Aksine beni Mustafa Döğme duydu, benden örgütün alacaklı olduğunu söyledi, benden zorla para tahsil ettiler. Hepsinden şikayetçiyim. Bunların çözülmesini istiyorum. Savcılıktan beklentimiz bu yöndedir.” dedi.

Döğme Ailesi tarafından Prof. Dr. Ali İlseven’e karşı işlenen yüz kızartıcı bu suçun biran evvel adalet nezdinde yargılanmasını ve suçluların ceza almasını istiyoruz.

Paylaş

Benzer Haberler

Yorum Yap