Maltepe CezaeviDünya Genel Manşetler Siyaset Son Dakika 

Susurluk Davası Sanıklarından Sami Hoştan’ın Ortağı Erol ALAGEYİK Kalmakta Olduğu Maltepe Kapalı Cezaevinde Husumetli Olduğu Musab Yasir ÖZEN’in Adamları Tarafından Vuruldu.

03.11.1996 tarih 19:25 sularında gerçekleşen olayda bir dönem ülke gündeminden düşmeyen devlet siyaset ve derin devlet ilişkilerinin deşifre olduğu ‘Susurluk kazası sonrası Susurluk davası’ olarak adlandırılan, ülke gündemini uzun süre meşgul eden hadiseler zincirinin dava sanıklarından Sami Hoştan’ın ortağı olan Erol ALAGEYİK bulunduğu Maltepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda daha önceden husumetli olduğu ve can güvenliğim yok, tehdit ediliyorum diye şikayet ettiği ‘Musab Yasir ÖZEN’in adamları tarafından vuruldu. Ağır yaralanan ve kalbi 2 kere duran Erol ALAGEYİK çağırılan Hızır acil ambulans eşliğinde Maltepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ ne kaldırıldı. ALAGEYİK ’in yaklaşık 8 yıldır adam öldürmeye azmettirmek, cinayet, tehdit, öldürmeye teşebbüs, yaralama, ruhsatsız silah, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlardan hükümlü olduğu 8 yıllık süreçte 7 cezaevi gezdiği 3 kere isyan çıkartarak cezaevinde de 4 kişinin ölümünden dolayı asli fail olarak yargılandığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

Maltepe Cezaevi

Maltepe Kapalı Cezaevinde cezaevi genelinde iş adamlarından zorla senet alması ve baskı tahakküm kurarak çıkar elde etmesi nedeniyle, cezaevi genelinde rahatsızlık oluştuğu ALAGEYİK uyuşturucu ve kumar konularında’ da dışarıda ve içeride aktif olması nedeniyle cezaevinde adam öldürmeye azmettirme ve öldürmeye teşebbüs suçlarından dolayı, tutuklu olarak bulunan ve kamuoyunun yakından tanıdığı, Celal Ateş cinayetinden yargılanan ‘Musab Yasir ÖZEN’ ile aralarında husumetli olduğu tarafların cezaevine silah sokmaya çalıştığı ALAGEYİK ‘in avukatları vasıtası ile savcılıklara müracaat ettiği can güvenliğinin olmadığı ‘Musab Yasir ÖZEN’ tarafından öldürtüleceği, cezaevinde birçok kiralık katil ayarlandığı kendisini düşürmeye çalıştıklarını beyanla şikayetçi olsa da, olay günü Erol ALAGEYİK’ in koğuşu ‘Musab Yasir ÖZEN’ in talimatı ile 8,9 kişilik bir gurup tarafından basıldığı ve hayati tehlike geçirerek şekilde vurulduğu boğazından ve kafasından ciddi yaralanmalar olduğu kaydedilen bilgiler arasında yer aldı. Suçlamaları kabul etmeyen ‘Musab Yasir ÖZEN’ in olay sonrası alınan ifadesinde hadisenin şahsımla bil alakası yoktur. Erol Alageyik kafasındaki kurgular üzerinden şahsımı suçlamaktadır. Şahsın cezaevlerinde karışmış olduğu birçok cinayet vardır. Sıkıntı yaşadığı kişiler bu olaylardan etkilenip vurmuş olabilirler, dediği akabinde güvenlik nedeni ile 17 adamıyla birlikte Ümraniye kapalı cezaevine oradan’ da Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.

Maltepe Cezaevi KavgaMaltepe Cezaevi Kavga

Maltepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda gerçekleşen Erol ALAGEYİK ‘in vurulması olayında adı geçen ‘Musab Yasir ÖZEN’ Kimdir?

Yeraltı Dünyasında karıştığı olaylarla adı sıkça duyulan ‘Musab Yasir ÖZEN’in Celal Ateş cinayeti, Bayrampaşa’da Kudbettin ÇAKIR ve Alpay ŞENTÜRK’ ün vurulması, Sinop Cezaevinde Serkan KAÇAR, Erol KAYIP, Ahmet GÜNDOĞDU’nun vurulması, Ataşehir ilçesinde kalaşnikof ’la bir iş adamının vurulması, 2013-2016 yıllarında Gürcistan doğumlu Fransa ve Rus suç örgütlerini kontrol eden Revaz Lordkipanidze ile çatışma olayları yaşadığı birçok kişinin yaralandığı, eski ortaklarından İtimat Mahmudov’ unda 2017 yılında Florya’daki ofisinde Rus uyruklu kişilerce vurularak infaz edildiği, cenazesine dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ve birçok bürokratın katıldığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

ÖZEN’in 2018 yılında’ da Azerbaycan Başbakanı’nın Damadı olan E.K. isimli şahsın başından vurulması olayından dolayı azmettirici olarak kalabalık bir grupla alındığı, çok sayıda silah, çelik yelek, et maske malzemesi, sinyal kesici jammer, uydu telefonlarının ele geçirildiği öğrenildi… Cezaevinde’ de sürekli olay çıkaran ÖZEN’in çeşitli cezaevlerinde 76’ya yakın ağır yaralama, darp, öldürmeye teşebbüs suçlarından kaydı olduğu, cezaevinde dikkat çeken ilginç istekleri arasında kantinde satılan diş fırçalarını kullanmadığı özel olarak kaliteli çocuk diş fırçaları getirttiği, pırlantalı Cartier marka saatler aldırttığı, Grvenchy ve Dries Van Noten gibi modayı belirleyen markanın ürünlerini kendi koğuşuna getirttiği gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

Bilirkişi Raporu

Bilirkişi Raporu

Benzer Haberler

22 Thoughts to “Susurluk Davası Sanıklarından Sami Hoştan’ın Ortağı Erol ALAGEYİK Kalmakta Olduğu Maltepe Kapalı Cezaevinde Husumetli Olduğu Musab Yasir ÖZEN’in Adamları Tarafından Vuruldu.”

 1. Ghostaviya

  Fena haşlamışlar şu kalabalığa bakarmısınız zaten gardiyan gelene kadar adamı patlatmışlardır…

 2. Beyazkaranfil

  Susurluk kazası olmuş cezaevinde kaşınmayanı kaşımazlar durduk yere

 3. Tuğrulcan

  Bu Maltepe cezaevi zaten sıkıntılı zavallı geyiği boynuzlamışlar 😂

 4. Süryani

  Yazık olmuş adamı patlatmışlar demekki içeride ağayım paşayım denmemeli dikkat etmek lazım

 5. Nuh’un gemisi 👑

  Bu nasıl iştir cezaevlerine bile kiralık katiller giriyor Allah sonumuzu hayır etsin .. Adama yazık etmişler

 6. Burhancan

  Ölmüşmü

 7. Hukuksal dava

  Allah mahkumlara yardım etsin ama hergün aynı adamlar birbirlerini görmekten sıkıntı çıkıyor demekki adama yazık etmişler gerçekten ölmüşmü acaba ağır yaralanmış husumet işi çok kötü

 8. Salyangoz

  İçerisi karışmış can kaybı varmı. Mafya hesaplaşması kanlı bitmiş

 9. Daniels 27

  Yapanların elleri dert görmesin demirlere kafa attırmışlar resmen

 10. Nurhkk-34

  O dönemde bende aynı koğuşta kalıyordum Erol Alageyik denen şahıs çok kompleksli yukarıdan bakan geçimsiz bir insandı devamlı içeride toplu gezerdi … MUSAB YASİR isimli mahkum adamı perişan ettiler yaşıyormu bilmiyorum durumu vahimdi

 11. Turkuaz

  haksızlığın önünde eğilmeyin… büyük hesaplaşma kanlı bitmiş yazık olmuş adama

 12. Singapur 🇸🇬

  Maltepe büyük sürgün yeri herşey normaldir

 13. Yakamoz

  hapisanelere güneş doğmuyor.

 14. Kepenekli Resul

  Kurdu olmayan dağın iti kral olurmuş, sorun itin havlaması değil KURDUN yokluğudur. İtlerin krallığı kurt ortaya çıkana kadar …. bu mevzu bunu anlatıyor

 15. S. Sencer

  Her krallığın bir sonu varmış yazık etmişler adama …

 16. Tunçbilek

  Artistlik yapacaksan arkana güvenmeyeceksin şimdi onun adamı bunun adamı demek yersiz , elin oğlu gelir PATLATIRLAR seni böyle.

 17. savaş

  fena zımbalamışlar şimdi onun adamı bunun adamı kurtarır seni , başkası gelir böyle patlatır ..

 18. sdfkrnta

  hiç düşünmek bile istemiyorum adamı patlatmışlar ne olursan ol bu dünyada vardır birşey kimse durup dururken olay yapmaz ölmüşmü acaba.

 19. durneys

  maltepe cezaevi sıkıntılı her yıl yeni olaylara sahne oluyor yazık olmuş …….

 20. dağcı

  adamı resmen doğramışlar yazık

 21. güçlübilişim

  kötü patlatmışlar

 22. cemocan

  cezaevindeki kalabalık herşeyi gösteriyor yazık olmuş alageyik denen şahıs ren geyiğine çevirmişler

Yorum Yap