Manşetler 

İstanbul’da Narkotik Düğmeye Bastı Birçok İlçede Çok Sayıda Operasyon Başladı

Narkotik ekipleri dün sabah saatlerinde İstanbul’un birçok farklı bölgesinde operasyonun düğmesine bastı ve operasyon sırasında çok sayıda extacy, kenevir, skunk, kokain ve ruhsatsız silah ele geçirildi.

Narkotik ekipleri dün sabah saatlerine doğru yaptıkları şafak operasyonlarıyla çok sayıda uyuşturucu satıcısını gözaltına aldılar. Halk arasında sokak torbacısı olarak adlandırılan uyuşturucu satıcıları, dün gece polisin operasyonu ile hazin bir sonla karşılaştılar. Operasyon sırasında ruhsatsız tabancalar, tam otomatik makinalı tüfekler ve el bombası ele geçirildi. İstanbul Kuştepe’de yapılan operasyonda çok sayıda extacy hap, 7 kilogram kenevir ve skunk, eser miktarda kokain ele geçirildi. Kuştepe sakinleri yapılan operasyonların artırılması yönünde açıklamalarda bulundular. Mecidiyeköy’de her yıl 50’den fazla şafak operasyonu yapıldığı bilinmektedir. Yapılan operasyonların sıklığı arttırıldıkça uyuşturucu satıcılarını geçit verilmemekte. Uyuşturucu satıcılarının uğradıkları hazin sonu videoda izleyebilirsiniz.

Eş Zamanlı Operasyonlar

Dün İstanbul’un birçok farklı bölgesinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Başta Kadıköy olmak üzere Ümraniye, Şişli, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Küçükçekmece gibi yerlere polis baskını düzenlendi. Baskın sırasında ele geçirilen ruhsatsız tabancalardan birisinin cinayette kullanıldığı öğrenildi. Polis cinayette kullanılan silah hakkında detaylı araştırma başlattı. Silahın çıktığı evde oturan herkes gözaltına alındı ve sorguları devam ediyor. Silahın kime ait olduğu tam olarak bulunamadı ama silahı kimin kullandığının tespit edildiği duyuruldu.

Ümraniye’de düzenlenen operasyonda 30 kiloya aşkın Hint Keneviri ve halk arasında skunk diye tabir edilen uyuşturucu madde yakalandı. Ümraniye’nin Kazım Karabekir Mahallesinde düzenlenen operasyonda 34 farklı kişi gözaltına alındı. Operasyon aynı zamanda Üsküdar’ın Yavuztürk Mahallesinde gerçekleştirildi. Yavuztürk’te çok sayıda silah ve tam otomatik tüfek ele geçirildi. Haricen gece boyunca 65 adet pompalı tüfeğin yakalandığı ve el konulduğu tespit edildi. Gece boyunca süren operasyonların ardından İstanbul genelinde 124 kişinin yakalandığı ve mahkemeye çıkarıldığı açıklandı. Zanlıların en az 10 yıl hapis cezasına çarptırılacağı duyuruldu. İstanbul Narkotik ekipleri başladıkları operasyonlara hız kesmeden devam ediyorlar. Şu anda birçok farklı ilçede Teknik Takiplerin devam ettiği bilinmekte.

Benzer Haberler

Yorum Yap