Manşetler Sağlık 

Çalışan 570 Hastane Personeli Kadro İçin Heyecanda

Afyonkarahisar’da, devlet hastanesinde çalışan 570 işçi kadro için başvuracakları müracaat alanlarında uzun sıralar oluşturdu. Taşeron işçilerin kadro hayalleri gerçekleşiyor.

Son Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron işçilere kadro güvencesinin getirilmesinin ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde çalışan 570 kişinin kadroya alınacağı belirtildi. Başvuru yapan taşeron çalışanların ise heyecanları görülmeye değerdi.

Yayınlanan KHK ardından Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde çalışan 570 kişinin kadroya alınması için başvuru süreci başladı. Başvuruların alındığı birimde çalışanlar uzun kuyruklar oluştururken, İhlas Haber Ajansı muhabirine konuşan taşeron işçiler, yıllardır hayalini kurdukları kadrolu çalışmanın sonunda gerçeğe dönüştüğünü belirttiler. Taşeron çalışanlar kendilerine kadro veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere hükümete teşekkürlerini sundular. Kendilerinden istenilen evrakları tamamlayan çalışanlar başvuruların alındığı birimde kayıtlarını yaptırarak kadroya geçmek için kayıtlarını yaptırdılar. Uzun süredir taşeron firma çalışanı olarak Devlet Hastanesi’nde görev yapan çalışanlar iş güvencesinin getirilmesinden duydukları memnuniyetlerini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular.

“Arkadaşlarımız daha heyecanlı ve daha fazla performanslarını arttıracak”

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Destek ve Kaliteli Hizmetleri Müdürü Mustafa Dener, çalışanlara getirilen iş güvencesi ile hizmet kalitesinin artacağına inandığını dile getirdi. 570 taşeron çalışanın kadroya geçeceğini aktaran Dener, açıklamasında şunları söyledi:

“600’e yakın personelimiz inşallah kadroya geçecek. Çalışanların yıllardır hayaliydi ve hayaldi gerçek oldu diyebiliriz. Cumhurbaşkanımız ve iktidarın emeği çok fazla. Arkadaşlarımıza verilmiş bir söz vardı, bu dönem o söz gerçekleştirildi. Personellerin kadroya geçmelerinde ben şöyle düşünüyorum, arkadaşlarımız daha heyecanlı ve daha fazla performanslarını arttırarak devletin bir personeli olarak özveri ile çalışacaklarını düşünüyorum. Biraz motivasyonları da yükseldi. Bu konuda zaten hayalleri de vardı, hep işimizden atılır mıyız? Firma ile ilgili sorunlarımız aşılır mı? Maaşlarımız yatarken gecikme olurdu, bunlar acaba kalkar mı? Hükümetimizin bu kadroya geçirmesi ile arkadaşlarımızda artık bir devlet güvencesi olacak ve bu yüzden daha özverili bir çalışma olacak diye düşünüyorum.”

Öte yandan, başvuruların 11 Ocak Perşembe gününe kadar kabul edileceği kaydedildi.

taseron-iscileri-sinav-bekliyor

Benzer Haberler

Yorum Yap